10:24 / E Martë, 26 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ish- ushtari i UÇK-së jeton në kushte të mjerueshme! Ka nevojë për ndihmë (Video)

Ka shumë familje të cilat këto ditë të ftohta dimri po i kalojnë në kushte të mjerueshme. Njëra nga to është edhe familja 9 anëtarëshe e ish-ushtarit të UÇK-së Milaim Xhaferi. Ai jeton vetëm me 130 euro social, ndërsa 140 euro janë vetëm ilaçet të cilat i duhen t’i blej pas sulmit që ka pasur në kokë, shkruan Indeksonline.

Pikërisht për shkak të kushteve të ekonomike tejet të rënda edhe dy nga fëmijët e tij i është dashur ta ndërprejnë mësimin.

Fotografitë e kësaj familjeje të cilat janë shpërndarë nga qytetarë në rrjetet sociale tregojnë më së miri gjendjen e Miliamit. Ai bashkë me familjen jeton në Hajvali, ndërsa kërkohet edhe sensibilizim për t’i ardhë në ndihmë kësaj familjeje dhe për t’i gëzuar sado pak për festat e fundvitit./Indeksonline/

Publié par Jusuf N Islami sur lundi 25 décembre 2017

 

Publié par Jusuf N Islami sur lundi 25 décembre 2017

Temat: