09:07 / E Enjte, 04 Qershor 2020

Ish-zv.ministri Zogiani, paralajmëron ardhjen e Kurtit në Qeveri shumë shpejt

Ish-zëvendësministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Avni Zogiani, sot ka thënë se në këtë institucion janë marrë vendime të rëndësishme gjatë qeverisjes së Kurtit, shkruan IndeksOnline.

Zogiani ka falënderuar ish-ministrin nga LDK-ja, Lumir Abdixhikun, për bashkëpunimin e shkëlqyer që kanë pasur.

Ish-zëvendësministri la disa shenja se Qeveria e Kurtit, do të kthehet shumë shpejt në krye të shtetit.

Ai tha se herën tjetër, që sipas tij do të jetë shumë shpejt, do të bëjnë punë edhe më të mëdha, transmeton IndeksOnline.

Postimi:

Ministria e Infrastruktures dhe Ambientit ka perfshier dy sektore e shume departamente qe jane qeverisur keq per kohe te gjate.

Nuk patem shume kohe, por beme do vendime te rendesishme.

Per mua personalisht perveç bashkepunimi me Kabinetin e Ministrit, kenaqesine me te madhe ma dha bashkepunimi me profesioniste qe kane shume dije, por qe jane shmangur pikerisht per kete arsye!

Dua te falenderoj per bashkepunim te shkelqyeshem:

Lumir Abdixhiku

Alban Zogaj

Krenar Xh. Xhaferi

Si dhe profesionistet qe dua t’ua ruaj anonimitetin!

Heren tjeter, qe do te jete se shpejti, do te bejme pune edhe me te medha, edhe me te mira!