75 Mall Live Search
23:44 / E Premte, 30 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ja ku do të mbahet samiti i teknologjisë ku pritet të lansohet 5G

Javën tjetër do të mbahet Samiti i Teknologjik i Qualcomm Snapdragon.

Është premtuar që ky samit do të jetë i fundit pa 5G dhe i pari me të , transmeton Indeksonline.

Samiti do të mbahet në ishullin Maui. Të ftuar në ishullin tropikal do të jenë 330 persona.
Deri në fund të vitit 2018, 12 qytetet pritet të pajisen me 5G./Indeksonline/