12:50 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ja sa vota ka Latifi më shumë se Vehapi [Foto]

Smajl Latifi i AAK-së doli i pari në raundin e dytë me 10 mijë e 483 vota duke lënë prapa Idriz Vehapin e PDK-së.

Por dallimi ndërmjet vendit të parë dhe të dytë është 286 vota.

Latifi i AAK-së ka marr fituar 10 mijë e 483 vota ndërsa Vehapi i PDK-së që deri më tani ka udhëhequr me komunën e Rahovecit ka marr 10 mijë e 197 vota.

Në këtë rezultat nuk përfshihen votat me kusht, ato me postë dhe ato të personave me nevoja të veçanta.