10:39 / E Premte, 12 Janar 2018 / indeksADMonline

“Jam shtatzënë pas një qëndrimi njëjavor gjatë pushimeve, por nuk mund t’i them burrit tim…”

“Kam qëndruar një natë në pushime dhe tani kam zbuluar se jam shtatzënë. Si mund ta them njeriut të ri në jetën time se unë po mbaj fëmijën e dikujt tjetër?” kështu nis rrëfimi i një 28 vjeçare e cila për The Sun ndau këtë tregim nga jeta e saj, transmeton Indeksonline.

Ajo kishte shkuar për pushime, por që kishte mbetur shtatzënë me një person që tani më nuk është bashkë me të. Derisa, ajo po jeton jetën e saj me një tjetër person, në barkun e saj mbanë beben 12 javësh të dikujt tjetër.

“Sapo kuptova se jam shtatzënë. Tani jam 12 javë. Unë ende nuk mundem të tregoj por jam e lumtur që jam shtatzënë dhe ndihem i sigurt se mund të përballoj. Unë jam 28 vjeç dhe kam një familje dhe miq të përkrahur që do të më ndihmojnë. Komplikimi është se tani kam një njeri tjetër në jetën time. Ai ishte dikush që unë njoha vite më parë. Ai ishte një mik i vëllait tim, dy vjet më i vjetër se unë, dhe ai ishte shumë në shtëpinë tonë. Unë nuk e di se si ta them njeriun tim të ri se jam shtatzënë. E di që familja ime do të më ndihmojë, por nuk mund ta humbas këtë djalë me të cilin jam Ne i morëm gjërat në mënyrë të qëndrueshme dhe vetëm filluam të bëheshim seks gjatë Krishtlindjeve. Që nga ajo kohë jemi bërë shumë afër, seksi është i shkëlqyer dhe unë kam rënë në dashuri me të. Si i them atij se unë pres një fëmijë të një tjetri? Si do të reagojë ai?” ka përfunduar rrëfimin ajo./Indeksonline/