08:30 / E Premte, 12 Janar 2018 / indeksADMonline

Jo City, PSG apo Barcelona … skuadra më e mirë në Evropë është Viktoria Plzen

Skuadrat e tilla si Barcelona apo Manchester City mund të marrin gjithë vëmendjen në ligat e tyre përkatëse, por është skuadra çeke Viktoria Plzen, që ka përqindjen më të mirë të fitoreve në Evropë.

Katalanasit aktualisht udhëheqin La Ligan me nëntë pikë para Atletico Madrid, ndërsa City dhe PSG janë 15 pikë përpara vendeve të dyta.

Plzen ka fituar 15 nga 16 ndeshjet e tyre deri më tani në ligën e Cekisë.

Nën drejtimin e trajnerit Pavel Vrba ata ende nuk kanë humbur dhe kanë vetëm një barazim, me një mesatare 2,9 pikë për ndeshje.

Ata mund të mburren së bashku me Cityn, Barcelona dhe Porton, për të qenë skuadrat e vetme në Evropë që ende nuk kanë shijuar humbjen në ligë këtë sezon. /IndeksOnline/