13:48 / E Martë, 06 Shkurt 2018

Ju mund të ndërtoni muskuj edhe duke qenë vegan, ja dëshmia (Foto)

Në shumë raste është shtuar pyetja se për të fituar peshë dhe ndërtuar muskuj të mirë nuk duhet të jesh vegan.

Për të fituar muskuj është thënë se njeriu ka nevojë për proteinë të kafshëve. Ju duhet të hani edhe të verdhën e vesë, mish dhe ushqime të tjera të ngjashme.

Por kjo gjë nuk besohet më. Sepse nuk është e vërtetë. Është krejtësisht e mundur të ndërtohen muskuj në një dietë të bazuar thjeshtë në bimë, transmeton Indeksonline.

Si e dimë? Sepse ka shumë dëshmitarë.

Për 12 javët e fundit, dy persona kanë fituar 8.1kg të muskujve duke mos ngrënë mish apo vezë./Indeksonline/