22:16 / E Hënë, 16 Prill 2018 / indeksADMonline

Ka ca gjA�ra qA� ndoshta s`i keni ditur pA�r seksin

Kur bie fjala te seksi, shumA� njerA�z mendojnA� se i dinA� tA� gjithA� gjA�rat. MegjithatA� ka gjithmonA� hapA�sirA� pA�r pA�rmirA�sim. Nuk ka rA�ndA�si nA�se jeni veteran apo i ri nA� kA�tA� drejtim, kA�to fakte duhet ta��i mA�soni.

-Meshkujt mund tA� shtiren pA�r orgazmA� false.

NjA� studim i fundit ka zbuluar se 28 pA�rqind e meshkujve janA� shtirur sikur kanA� kaluar orgazA�m.

-Ka njA� gjA� qA� nuk duhet ta thoni pas seksit.

NA�se bA�ni seks me njA� partner tA� ri, nuk duhet tA� thoni kurrA� a�?tA� duaa�� direkt pas seksit. Kjo A�shtA� njA� prej keqardhjeve mA� tA� mA�dha tA� raportuara nga meshkujt e femrat.

-NA�se bA�ni kA�tA� gjA� nA� mA�ngjes, do bA�ni mA� shumA� seks nA� darkA�.

NjA� studim ka treguar se disa mesazhe flirtuese gjatA� ditA�s, ju ndihmojnA� me humorin dhe A�iftet kanA� mA� shumA� shanse qA� tA� bA�jnA� seks nA� darkA�.

-Mos u stresoni nA�se nuk vini sA� bashku.

NjA� studim i fundit ka treguar se A�iftet qA� pA�rpiqen qA� tA� vijnA� nA� orgazmA� sA� bashku, ka mA� shumA� shanse qA� tA� humbasin kA�tA� moment. RA�ndA�si ka qA� tA� pA�rpiqeni qA� tA� dy tA� kaloni nA� orgazA�m gjatA� seksit.

-Femrat janA� po kaq tA� eksituara sa meshkujt.

Studimet tregojnA� se femrat e duan seksin po aq sa meshkujt, por janA� mA� tA� zA�na me tA� tilla punA� si kujdesi pA�r fA�mijA�t apo pA�r shtA�pinA�.

-Masturbimi nuk tA� bA�n tA� ndjehesh kaq mirA� sa seksi. Kjo pA�r shkak se nuk lA�shoni tA� njA�jtA�n sasi kimikatesh qA� ju bA�jnA� tA� ndjeheni mirA� siA� ndodh me seksin.