08:26 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Ka ndërruar jetë dramaturgu e regjisori kosovar Nuhi Matoshi

Matoshi ishte i njohur si regjisor, aktor e dramaturg

Ka vdekur në moshën 71 vjeçare, ish regjisori i Radiotelevizionit të Prishtinës, Nuhi Matoshi. Për të nderuar jetën dhe veprën e regjisorit të njohur gjilanas, komuna e Gjilanit organizon mbledhje komemorative. “Komuna e Gjilanit, nën përkujdesjen e kryetarit Lutfi Haziri, organizon të mërkurën mbledhje komemorative në ora 11:00, në teatrin e qytetit!”, bëhet e ditur në njoftimin e komunës së Gjilanit.

Matoshi ishte lindur më 30 maj të vitit 1946 dhe ishte i njohur si aktor, regjisor dhe dramaturg.