10:45 / E Hënë, 12 Mars 2018 / indeksADMonline

Kalojë çaste pasiononte me shefin tim! A duhet të lë fëmijët dhe burrin?

Unë jam duke pasur një marrëdhënie me shefin tim nga puna, por jam e martuar dhe kam tre fëmijë.

A duhet të mbaj familjen time apo të jem egoiste dhe të ndjek zemrën time?

Unë kam qenë e martuar për dhjetë vjet. Unë punoj me kohë të pjesshme në një dyqan ndriçimi dhe kam rënë në dashuri me pronarin.

Ai është i ve dhe ka një fëmijë që shkon në të njëjtën shkollë me djalin tim.

Ai e ka plotësuar jetën time, me plot kuptimin e fjalës. Tani e dua punën time.

E kuptova se po kërkonte dikë që ta ndihmonte atë në dyqan, kështu që kërkova punë dhe e mora atë, shkruan Indeksonline.

Unë jam 38 vjeçe, ai është 45.

Unë nuk doja që të kisha një lidhje me të, por një ditë unë rashë nga një shkallë ku edhe lëndova kyçin e këmbës. Ai ishte aty kur edhe më ndihmoi gjatë kësaj kohe. Unë me të vërtetë u lëndova dhe fillova të qaj.

Ai vrapoi për të më ndihmuar, më çoi në makinën e tij dhe më çoi në spital. Ai priti me mua derisa mjeku erdhi.

Gjatë kësaj kohe, shefi im më ngushëlloi.

Ishte një shtrembërim i keq, por kur stafi i spitalit supozonte se ne ishim një çift, lotët e mi u kthyen në një qeshje.

Bosi im më mbante dorën dhe më fshiu lotët. Ai ishte aq i butë dhe kur më  dërgoi në shtëpi më puthi.

Ndihesha mrekullueshëm. Sikur nuk kisha puthur dikë me vite.

Të nesërmen në mëngjes edhe pse çaloja, unë shkova në punë. Shefi më tha: “Nuk prisja t’ju takoj sot. Më pëlqeu të të puth natën e kaluar”.

Ai më tërhoqi drejt tij dhe më puthi ndërkohë që më çoi në një dhomë të paske ku edhe patëm marrëdhënie seksuale. Ishte e gabuar, por njëkohësisht kaq  e mirë.

Ai e ka mbushur fjalë për fjalë jetën time. Tani e dua punën time. Unë kam pasur përvoja të reja seksuale brenda dhe jashtë dhomës.

Ne planifikuam një fundjavë së bashku, duke i thënë burrit tim se do të shkonim në një ekspozitë ndriçimi, duke e mbyllur dyqanin dhe  duke i lënë fëmijët tanë me burrin tim.

Burri im është 37 vjeç dhe kishte një lidhje kur fëmija jonë i vogël kishte lindur. Kështu që e ndjejë se kjo është karma.

Unë nuk dua të lëndojë fëmijët e mi, por  a duhet të qëndroj në një martesë të mjerueshme apo të jem pa dashnorin tim?

Përgjigja:

Çështja që kishte burri yt duhet të të ketë shkatërruar, por gabimi i dytë nuk e rregullon atë gjë.

Ndarja e juaj do të ishte shumë e dëmshme për fëmijët e juaj.

A do të ndiheshe me të dashurin tuaj kaq e pasionuar, me tre fëmijë të pakënaqur?

Merrni një pushim nga i dashuri juaj dhe tregoni burrit tuaj që ju duhet të punoni më shumë për martesën tuaj nëse doni të mbijetojë.

Burri juaj ishte ai që e nxiti njëherë. Organizoni dikë që të kujdeset për fëmijët tuaj, ndërkohë që ju shkoni në një fundjavë me të.

Edhe nëse rezultati do të jetë zero, është mirë të mundoheni me burrin tuaj para se të bashkoheni me të dashurin tuaj./Indeksonline/