10:38 / E Mërkurë, 13 Qershor 2018

Kamionët shndërrohen në kopshte miniaturë, mahnitëse (Foto)

Një grup i njerëzve në Japoni kanë dal me zgjidhje kreative se si të shtojnë hapësirat me gjelbërim.

Kështu, për çdo vit Federata Japoneze e Kontraktorëve të Peizazhit që e drejton Kei Truck Garden Contest – publikon një konkurs që sfidon njerëzit për të transformuar kamionët në kopshte, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’, transmeton Indeksonline.

Artistët e peizazhit nga mbarë vendi bëhen bashkë, duke i kthyer kamionëve në kopshte të harlisura miniaturë me vreshta të gërmuara, shtigje guralecë dhe lule shumëngjyrëshe.

Ideja është që të krijohen kopshte që mund të lëvizin me lehtësi në vend, duke injektuar ndonjë natyrë në rrugëtimin e njerëzve, pa pasur nevojë të bëjnë ndonjë përpjekje për të shkuar dikund me larg.

Shikoni këto ide kreative me poshtë./Indeksonline/

“Nishiki of autumn leaves”
Kansai Ueki Co., Ltd.
Sales price setting 500,000 yen
Credit: Japan Federation of Landscape Contractors

Temat: