75 Mall Live Search
16:17 / E Mërkurë, 21 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Kanceri ia merr jetën këngëtarit 41 vjeçar

Këngëtari ‘LFO’, Devin Lima ka vdekur pas një beteje të gjatë me fazën 4 të kancerit.

Sipas TMZ, Devin vdiq herët në mëngjes.

Grupi në të cilin bënte pjesë i ndjeri, ishte popullor në vitet ’90. Pushtimi më i madh i tyre ishte me këngën “Summer Girls” në vitin 1999, i cili arriti në vendin e tretë në Billboard Hot 100. Hitet e tjera përfshinin “Girl on TV” dhe “Every Other Time”. Ata regjistruan 2 albume, “LFO” dhe “Jeta është e mirë”. Grupi lëshoi këngën, “Perfect 10”, në verën e vitit të kaluar, përcjellë Indeksonline.

LFO planifikoi të bënte një turne në pranverën e vitit 2018, por mjekët zbuluan një tumor të madhësisë së futbollit në gjëndrën e veshkave të Devin, duke përfshirë edhe zemrën e tij. Ata e hoqën tumorin dhe zbuluan se ishte ende keq, dhe doli të ishte kanceri i fazës 4.

Devin ishte 41 vjeç./Indeksonline/