17:34 / E Martë, 02 Mars 2021 / A. A

Kaos në ndeshjen Lazio – Torino

Takimi Lazio – Torino është caktuar nga Federata Italiane të zhvillohet sonte nga ora 18:30.

Por ekipi i Torinos nuk ka udhëtuar fare në Romë, pasi disa futbollistë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Kërkesën e klubit të Mërgim Vojvodës, nuk e ka përfillur Federata për ta shtyrë ndeshjen.

Lojtarët e Lazios do të dalin në fushë dhe takimi pritet të regjistrohet me rezultat zyrtar 3-0, siç kishte ndodhur vitin e kaluar me duelin Juventus – Napoli.

Megjithatë, gjykata ia kishte hequr pikët Juventusit dhe pati vendosur për të luajtur ndeshjen në një datë tjetër.

Kështu pritet të ndodhë edhe me fatin e Lazio – Torino.

/Indeksonline/