23:13 / E Mërkurë, 11 Dhjetor 2019

Kasami: Ndarja e çmimit nobel për Handken hap i gabuar, ai përkrahi gjenocidin serb!

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në TV21 ka folur rrethe aktualitetit politik në vend. I pyetur nga gazetari për ndarjen e çmimit nobel Handkenit, një personi i cili njihet botërisht se ka përkrahur gjenocidin serb dhe politikat e Millosheviçit, Kasami deklaroi se ndarja e çmimit nobel ishte një hap i gabuar.

Më tej ka shtuar Kasami se në botë ka njerëz shumë më të mire që meritojnë këtë çmim.