22:00 / E Martë, 05 Dhjetor 2023 / C E

KB Istogu nënshkruan me Desmond Holloway

Desmond Holloway është përforcimi i radhës i Istogut.

Klubi dukagjinas ka zyrtarizuar sot nënshkrimin me basketbollistin amerikan.

Holloway është i gjatë 194 centimetra dhe luan në pozitën alo-qendër.

Ai së fundi ishte pjesë e skuadrës, Piratas, në Kolumbi – ku pati një mesatare prej 15 pikëve e 7 kërcimeve për ndeshje.