09:38 / E Premte, 06 Dhjetor 2019

Këngëtarja ndihmon një grua të moshuar, që po sulmohej nga hajdutet

Këngëtarja 39-vjeçare ishte duke shkuar shërbimin e bamirësisë në kishën e Shën Luke në Londër, kur i pa dy adoleshente teksa tentonin ta vidhnin një grua të moshuar.

Katherine Jenkinsi, menjëherë ndërhyri dhe kështu e ndihmoi policinë për t’i identifikuar sulmuesit, shkruan Indeksonline.

EKSPLUZIVE: Katherine Jenkins u grabit në Chelsea pasi ajo pa një grua të moshuar duke u sulmuar në rrugë dhe shkoi për të ndërhyrë

Pas arritjes së policisë, u arrestuan dy vajza 15-vejcare. Një oficer u sulmua, por nuk kishte nevojë për trajtim spitalor.

Këngëtarja ishte në gjendje të flamurin policinë poshtë dhe i ndihmoi ata të identifikonin hajdutët.  Ajo u pa duke dhënë detaje për oficerët ndërsa blerësit shëtisnin

Katherine pas ndihmës që dha, shkoi të performonte.

Jenkinsi është e martuar me Andrew Levitasi, 42- vjeçar.  /Indeksonline/

Katherin Jenkins
Jenkins (foto më sipër) kohët e fundit kishte marrë pjesë gjithashtu në premierën Frozen 2 në BFI Southbank më 17 nëntor