20:24 / E Premte, 20 Prill 2018 / indeksADMonline

KA�to janA� hitet mA� tA� famshme tA� DJ qA� ndA�rroi jetA� sot (Video)

Tim Bergling, DJ me famA� botA�rore ka ndA�rruar jetA� sot. Ai ishte i njohur me emrin artistik Avicci.

Dj i talentuar ndA�rroi jetA� nA� rrethana ende tA� panjohura nA� moshA�n 28 vjeA�are. Ai ka lindur nA� Stokholm, Suedi kurse karrierA�n e filloi nA� vitin 2007 ku nA�nshkroi edhe kontrakton e parA� me a�?Dejfitts Playsa�?.

Image result for avicii

Avicii ka qenA� i nominuar dy herA� pA�r A�mimin Grammy pA�r projektet si a�?Sunshinea�? me David Guetta nA� vitin 2012 dhe pA�r kA�ngA�n tjetA�r a�?Levelsa�? nA� vitin 2013, shkruan Indeksonline.

Disa nga kA�ngA�t mA� tA� famshme tA� tij janA� a�?I Colud Be the Onea�? me Nicky Romero, a�?Wake me upa�?, a�?You Make Mea�?, a�?X Youa�?, a�?Hey Brothera�?, a�?Addicted to Youa�?, a�?The Daysa�?, a�?Waiting for Lovea�? dhe a�?Lonely Togethera�?.

Image result for avicii

Ai nA� vitin 2013 kishte publikuar albumin e parA� tA� titulluar a�?Truea�? ku kishte fituar disa nga vlerA�simet mA� tA� mira tA� kritikA�ve tA� muzikA�s nA� mA� shumA� se 15 vende, si Australi, Suedi, Danimark,A� Shtete tA� Bashkuara, Britani etj.

Related image

Avicii kishte realizuar edhe njA� bashkA�punim shumA� tA� suksesshA�m nA� vitin 2017 me yllin shqiptar, Rita Ora. BA�het fjalA� pA�r hitin a�?Lovely Togethera�?.

Kurse, sot ky artist i madh ka ndA�rruar jetA� nA� Oman, Arabi./Indeksonline/

https://www.youtube.com/watch?v=Qc9c12q3mrc

Temat: