15:38 / E Diele, 10 Qershor 2018 / indeksADMonline

Zbulohet çertifikata e vdekjes së Avicii-t (Foto)

Çertifikata e vdekjes e Avicii është lëshuar, dhe ndërkohë që nuk zbulon shumë.

Madje ka një referencë interesante për kalendarin islamik në formë.


Sipas dokumentit të siguruar nga TMZ – data e vdekjes së Aviciit në kalendarin Higjiri është 8 prill 1439.

Feja e tij është e shënuar si e krishterë me kombësi suedeze. Emri i tij dhe data e lindjes janë redaktuar për disa arsye.

DJ-ja i talentuar përdori një gotë të thyer për të prerë veten dhe për të kryer vetëvrasje. Ku i shkaktoi gjakderdhje masive. Avicii ishte 28 vjeç./Indeksonline/