23:19 / E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 / I.S

Këto janë skuadrat që shkojnë në 16 më të mirat në Ligën e Kampionëve

Sot kanë përfunduar edhe ndeshjet e rundit të katër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ne mund të numërojmë gjashtë skuadra që tashmë janë kualifikuar pë xhiron e 1/16 së finales në CHL, shkruan IndeksOnline

Pra, Chelsea, Sevilla, Man City, Bayerni, Juventusi dhe Barcelona tashmë kanë siguruar një vend për rundin tjetër të këtij kompeticioni, pasi prinjë me pike në grupet e tyre përkatëse.