00:06 / E Enjte, 08 Shkurt 2018

Kjo është cilësia e ajrit tani në Prishtinë (Foto)

Cilësia e ajrit në Prishtinë ditëve të fundit vazhdon të jetë më e mirë.

Edhe sonte, cilësia e ajrit nuk është e keqe, duke u renditur kështu në kategorinë e dytë.

Sipas kësaj kategorie, ajri konsiderohet i mirë dhe i pranueshëm pothuaje për të gjitha personat, transmeton Indeksonline.

Probleme të vogla mund të kenë vetëm fëmijët apo të rriturit të cilët kanë probleme me frymëmarrje apo astmë, të cilëve iu rekomandohet të limitiojnë shëtitje.

Ndryshe, ajri më i mirë në Prishtinë është përmirësuar ditëve të fundit pasi ka pasur edhe erëra./Indeksonline/

 

Mos i humb