13:13 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / A. A

Kjo është femra shqiptare që i’a ka marrë zemrën sulmuesit që po shkëlqen në Champions League

Mërgim Berisha është futbollisti shqiptar në formën më të mirë aktualisht, në Evropë.

Anëtari i Salzburgut të Austrisë ka shënuar 7 gola në 10 ndeshje në Bundesligë dhe Champions League.

Këtë javë, 22-vjeçari i shënoi gol për Bayern Mynihun në Allianz Arena, shkruan Indeksonline.

Berisha aktualisht luan për grupmoshën U21 të Gjermanisë. Megjithatë në dashuri ka rënë me një vajzë nga Kosova.

Ai është i fejuar me Vesa Vllasaliun. Ajo jeton në Zvicër, por shpesh viziton të dashurin e tij në Austri.

/Indeksonline/