16:39 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kjo është përqindja e votave të pavlefshme në Mitrovicë

Kandidati i Aleancës Kosova e Re në Mitrovicë, Agim Bahtiri ka fituar zgjedhjet në raundin e dytë me 57.32 për qind të votave të fituara.

Ndërsa, kundër-kandidatja e tij nga Partia Demokratike e Kosovës, Valdete Idrizi pati  42.67 për qind të votave.

Por, si çdo herë tjetër sfidë po mbesin votat e pavlefshme.

Vetëm në këtë komunë, sipas Komisionit Qendror Zgjedhor votat të pavlefshme dhe të zbrazëta kanë qenë 3.32 për qind./Indeksonline/