11:35 / E Enjte, 23 Maj 2024 / L K

Kjo grua është 51 vjeçe, dikur ishte bashkëshorte e yllit të Milanit

Alessia Marcuzzi, prezantuesja, aktorja dhe ish-modelja italiane ka tërhequr vëmendjen këto ditë kur ka publikuar një foto me rroba banje.

Ajo ka pozuar me bikini, ndërsa për ato foto ka marrë shumë komplimente nga ndjekësit. Alessia është 51 vjeç dhe duket se vitet për të janë veç numra. Alessia është prezantuese në televizion që nga viti 1992.

Ajo gjithashtu arriti sukses si aktore në serialet Carabinieri dhe Il giudice Mastrangelo.

Në fund të viteve ’90, ajo luajti në Western Il Mio West. Alessia është gjithashtu nënë.

Ajo ka një djalë, Tommaso, i cili lindi në prill 2001, me ish-futbollistin italian Simone Inzaghi. Çifti u nda tre vjet pas lindjes së djalit të tyre. Ajo është e martuar me Paolo Calabresi Marconi që nga viti 2014./Indeksonline/