12:12 / E Enjte, 18 Prill 2019

Klopp flet për Shaqirin, tregon pse nuk po i jep minuta

Xherdan Shaqiri nuk po inkuadrohet më në në skuadrën e Liverpoolit. Që nga ndeshja em Manchester United, ylli shqiptar i Zvicrës ka luajtur vetëm tre minuta.

Por trajneri i Reds, Jurgen Klopp ka zbuluar se nuk ka asgjë në mes tyre dhe se Shaqiri është një futbollist i rëndësishëm për të.

Jo, jo, të gjithë janë të mirë, të gjithë të mirë“, ka thënë trajneri i Reds.

Si një trajner, nuk më pëlqen të flas për këtë, por asgjë nuk ndodhi midis nesh. Ne vetëm kemi cilësi atje, dhe pastaj është paksa e vështirë nëse nuk udhëheqim“.

“Ndonjëherë kemi vetëm 15-20 minuta për të rifituar ritmin. Ai kishte disa probleme me ijën, por tani ai është përsëri në krye”, tha 51-vjeçari.

Pra, Klopp thotë se Shaqiri bën një punë shumë të mirë në trajnim – dhe në fund, përgëzon dhe e inkurajon atë për të ardhmen.

Ai na ka ndihmuar shumë dhe do të na ndihmojë gjithashtu. Ju mund të jeni pak i çmendur në mua, por kjo nuk ka rëndësi. Jam i lumtur që e kam atë“, ka përfunduar trajneri gjerman. /IndeksOnline/