11:59 / E Martë, 11 Qershor 2024 / L K

Klose merr drejtimin e skuadrës së njohur gjermane

Miroslav Klose është emëruar trajner i ri i Nurnbergut.

Ish-sulmuesi i jashtëzakonshëm, i cili festoi ditëlindjen e tij të 46-të të dielën e kaluar, e filloi karrierën e tij si trajner në vitin 2016 si ndihmëstrajner në ekipin kombëtar.

Më pas drejtoi U17-at e FC Bayern Munichu nga viti 2018 dhe më pas punoi si ndihmëstrajner te Bayerni./Indeksonline/