19:29 / E Mërkurë, 23 Shtator 2020

Kombëtarja e Holandës bëhet me trajner të ri

Tashmë ësht zyrtare, Kombëtarja e Holandës e ka emëruar në radhët e vet trajneri, Frank de Boer.

De Boer do të jetë në krye të Holandës pas largimit të Roland Koeman në drejtim të barcelonës, shkruan IndeksOnline


“Frank de Boer është emëruar trajner i Kombëtares së Holandës”, thuhet në njoftimin e federatës holandeze.

Trajneri De Boer ka firmosur kontratë dy vjeçare me holandezët.

Kujtojmë se De Boer ka qenë trajner i Ajaxit, Interit, Crystal Palace dhe Atlanta United.