15:11 / E Shtunë, 23 Maj 2020

Konfirmohet datën e nisjes së La Ligas spanjolle

Kampionati spanjoll mund të filloj nga data e 8 qershorit konfirmon kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez.

Pedro Sanchez: Spanish Socialist leader resigns - BBC News

Fillimisht ishte menduar se do të rifillojë me 12 qershor, datë në të cilën do zhvillohet derbi mes Sevilla dhe Real Betis, por gjasat janë që të nis katër ditë më heret.

Skuadrat javën e kaluar kanë fituar të drejtën për tu rikthyer në stërvitje me nga 10 lojtarë, ndërsa tani mendohet të nisin me gjithë ekipin.

Kujtojmë se në vendi i parë në kampionat mbahet nga Barcelona me 58 pikë dy më shumë se Real Madrid.