13:03 / E Hënë, 20 Gusht 2018 / indeksADMonline

Konfirmohet: Ylli i Milanit arrinë marrëveshje për rinovimin e kontratës

Patrick Cutrone ka arritur marrëveshje me Milanin për rinovimin e kontratës.

Me kontratën e re, Cutronte pritet të qëndrojë në Milan deri në vitin 2023, dhe detajet priten të finalizohen këtë javë.

Rinovimi i kontratës së Cutrones është përfolur që disa kohë, por tani Gazzetta dello Sport shkruan se marrëveshja është arritur.

Për më shumë, paga sezonale e sulmuesit të talentuar pritet të rritet nga 800 mijë në 1 milionë euro.

20-vjeçari fitoi konkurrencën me Nikola Kalinic dhe Andre Silva duke u favorizuar nga Gattusso për të startuar në ndeshjet e Milanit sezonin e kaluar./IndeksOnline/

Image result for cutrone

Temat: