15:22 / E Hënë, 08 Tetor 2018 / indeksADMonline

Kopshti zoologjik në festë, lind gorilla në zhdukje

Jacksonville Zoo feston lindjen e gorillës së re, e cila erdhi në jetë me disa vështirësi.

Gorilla e gjinisë femërore, e cila ende nuk është pagëzuar ka lindur më 28 shtator.

Mbikëqyrësit e kopshteve zoologjike në SHBA po festojnë lindjen e një gorille lloji i të cilës është në zhdukje, transmeton Indeksonline.

Ajo u lind në Jacksonville Zoo and Gardens (JZG) në Florida më 28 shtator.

Kopshti zoologjik krenar me të ndau videot dhe fotot e foshnjës, e cila pritet të pagëzohet javën e ardhshme.

Ajo aktualisht është nën asistenten e siguruar nga stafi i kujdesit të gorillës./Indeksonline/.