20:14 / E Enjte, 12 Shtator 2019 / indeksADMonline

Kryeprokurori i Prishtinës për vdekjen e punëtorit: “Vdekje e dyshimtë”

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Kujtim Munishi është deklaruar për rastin e vdekjes së punëtorit në lagjen “Lakrishtë” në Prishtinë.

Në një prononcim për “Indeksonline”, ai ka thënë se rasti i 55 vjeçarit është kualifikuar si “vdekje e dyshimtë”.

“Po, e  kemi kualifikuar si vdekje të dyshimtë. Prokurorja e rastit ka dal në vendin e ngjarjes”, ka thënë shkurt ai.

Ndërsa, Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin në fjalë.

“Sot ne ora 17:45 kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese ne rrugën “Robert Doll” ne Prishtine. Menjëherë ne vendin e ngjarjes kane dale njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor, i cili ne vendngjarje ka konstatuar vdekjen e viktimës( mashkull). Për rastin janë njoftuar”, ka thënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti