22:04 / E Martë, 11 Qershor 2019

Kujdes, mos klikoni në këtë link, mund të ua marrin llogarinë në facebook

Mentor Hoxhaj, ish-mbikëqyrës shtetëror në Agjencinë për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe ekspert i sigurisë së informacionit, ka paralajmëruar qytetarët që të mos bien pre e disa mesazheve që mund të vinë në facebook.

Ai ka thënë se përmes këtyre linqeve, arrijënë të kënë qasje në llogarinë private në facebook, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë i tij në facebook:

KUJDES!!!
Mesazhe si ne foto, tentojn te ju bindin te klikoni ne linqe, dhe ashtu do arrijne te ju marin llogarin e juaj ne Facebook!
Injoroni dhe bllokoni!
Se bashku per nje hapesire kibernetike miqesore dhe te sigurte!/Indeksonline/