12:36 / E Shtunë, 27 Tetor 2018 / indeksADMonline

Kundërkandidati i Naim Tërnavës, sa për sy e faqe, BIK-u s’do të ketë ndryshime

Kundërkandidati i Naim Tërnavës në BIK, Rexhat Mexhiti është kandiduar sa për sy e faqe.

Burime të Indeksonline, të afërta me BIK-un bëjnë të ditur se Mexhiti është “dost” i Tërnavës dhe se kandidatura e tij ka qenë vetëm formale.

Mexhiti njihet si dora e djathtë e Tërnavës dhe se nuk ka synime serioze për t’i zënë atij pozitën.

Indeksonline mëson se Tërnava do të votohet me shumicë votash nga kryetarët e këshilleve të BIK dhe nga delegatët.

Kështu, Naim Tërnava pritet të jetë kryetar i ri i BIK edhe për një mandat të ri 5 vjeçar./Indeksonline/