08:15 / E Diele, 14 Janar 2018 / indeksADMonline

Ky është horoskopi për ditën e sotme!

Dashi
Dite mjaft premtuese kjo e sotmja për te dashuruarit. Do e vlerësoni shume përkrahjen qe partneri iu ka dhënë kohet e fundit dhe do keni me tepër besim tek ai. Beqaret do kenë shume takime, por do e kenë te vështirë te vendosin për personin e duhur. Për financat do jete dite e qete dhe pa probleme. Hiqni ndonjë para mënjanë nëse doni qe edhe ditët ne vazhdim te jene te mira.

Demi
jeta sentimentale e çifteve do jete shume e qete. Kjo do iu krijoje atyre mundësinë te flasin për disa tema delikate dhe me ne fund t’iu japin nga një zgjidhje. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare gjate kësaj dite. Me ne fund edhe ata do ndihen te plotësuar. Ne planin financiar duhet te bëni kujdes me shpenzimet si dhe me transaksionet qe do kryeni.

Binjakët
Tregohuni me te kujdesshëm kur te flisni me partnerin tuaj sot dhe mos mendoni se çdo gjë qe mund t’i thoni ai mund ta gëlltisë. Mos krijoni kot se koti debate apo probleme. Beqaret do vazhdojnë te jene ne kërkim, pa arritur te gjejnë personin e përshtatshëm. Për financat do jete dite mese e qete. Ruajeni sa te mundni këtë situate sepse vetëm kështu mund te fillojnë edhe përmirësimet.

Gaforrja
Dite përgjithësisht pozitive dhe aspak problematike kjo e sotmja për te dashuruarit. Do kuptoheni me se miri me njeri-tjetrin dhe do i harroni mosmarrëveshjet qe keni pasur dikur. Beqaret ka shume gjasa te bien ne dashuri me personin e duhur. Gjerat do jene reciproke nga te dyja anët. Financat fatmirësisht nuk do jene aspak problematike, mos u shqetësoni.

Luani
Nëse keni shume kohe ne një lidhje dashurie, sot do filloni te mendoni për një te ardhme me te sigurte. Një periudhe shume e bukur po iu pret. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura. Nëse i preferojnë le te përfitojnë, përndryshe do duhet te presin gjate. Ne planin financiar situata do jete mjaft delikate. Shmangni çdo lloj investimi dhe mos i shlyeni tani borxhet.

Virgjëresha
Ne jetën tuaj ne çift do ndodhin gjera te mrekullueshme gjate kësaj dite. Emocionet do jete te forta dhe te njëpasnjëshme. Do ndiheni me se miri kështu qe shfrytëzojeni ditën. Beqaret do joshen nga dikush qe nuk vlen aspak. Mos u nxitoni te merrni vendime te menjëhershme sepse do vuani shume. Financat do vazhdojnë te jene ne te njëjtën situate si disa kohe me pare.

Peshorja
Marrëdhënia ne çift do jete edhe me e ngrohte gjate kësaj dite. Do kuptoheni me se miri me partnerin dhe do i zgjidhni një nga një te gjitha problemet qe keni pasur. Beqaret do kenë te papritura te këndshme, por jeta e tyre do marre një tjetër drejtim duke filluar qe sot. Ne planin financiar duhet te kufizoni shpenzimet nëse doni qe situata mos ketë probleme.

Akrepi
Ka shume mundësi qe partneri t’iu beje një propozim emocionuese sot. Përgatituni shpirtërisht sepse nga përgjigjja qe do jepni do varet e ardhja juaj. Beqaret do ndihen mire ashtu si janë dhe nuk do kërkojnë një person qe ta kenë ne krah. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe për ta përmirësuar situatën. Tregohuni te kujdesshëm.

Shigjetari
Dite e tensionuar dhe e mbushur me debate për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk do shkoje ashtu si ju e kishit menduar, kështu qe bëni kujdes. Beqaret nga ana tjetër do jene me fat dhe do e gjejnë personin qe kane kërkuar prej kohesh. te ardhurat gjithashtu do fillojnë pak nga pak te stabilizohen. Mundohuni te shmangni shpenzimet e mëdha për disa kohe.

Bricjapi
Tregohuni me realiste gjate kësaj dite për jetën tuaj ne çift dhe mos ëndërroni me shume sesa duhet. Vetëm ne këtë mënyrë lidhje juaj do ece ne rrugën e duhur. Beqaret do kenë një takim te veçante me një person te cilin e kishin ëndërruar qe prej kohesh. Ne planin financiar dëgjojini këshillat qe do iu japin disa te afërm sepse do iu ndihmojnë jashtë mase.

Ujori
Dite jo shume e mire kjo e sotmja për marrëdhënien ne çift. Do keni debate serioze me partnerin dhe do iu duket sikur zymtësia do iu mbuloje përgjithmonë. Beqaret mund te kenë edhe dashuri me shikim te pare kështu qe duhet t’i bëjnë sytë katër. Jupiteri do iu sjelle shume fat me financat, megjithatë maturinë nuk duhet ta humbni për asnjë moment.

Peshqit
Do keni disa keqkuptime gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift sot, por gjithçka mund te zgjidhet shpejt nëse tregoheni te matur e te kujdesshëm. Beqaret do kenë një dite te mbushur me emocione dhe me te reja. Shfrytëzojeni sa me shume qe te mundeni. Financat do jene ne gjendjen e tyre me te mire. Mund te bëni edhe ndonjë shpenzim me tepër sot.