12:51 / E Premte, 24 Janar 2020

Kushti interesant i Khabibit, për duelin ndaj Mayweatherit

Ndeshja e ëndrrave për të cilën askush nuk mendonte se do të ndodhte është rrugës për të ndodhur pasi Khabib Nurmagomedov ra dakord për një ndeshje boksi me ish-kampionin botëror Floyd Mayweather – megjithatë, kampioni mbrojtës i peshave të lehta i UFC këmbëngul që të zhvillohet edhe një raund në MMA.

Nurmagomedov fillimisht u thirr nga Mayweather pasi posterat e dy luftëtarëve filluan  të qarkullonin  në internet.

Kjo është përkundër kampionit të UFC që duhet të mbrojë titullin e tij kundër Tony Ferguson në prill, me rusin gjithashtu kërkoi një ndeshje me Conor McGregor, të cilin e mundi për të vazhduar formën e tij të pamposhtur në vitin 2018.                                            

Pavarësisht kësaj, babai i Nurmagomedov, Abdulmanap tha se djali i tij dhe Mayweather do t’i kryqëzojnë dorëzat pas ndeshjes me Ferguson duke insistuar në një ndeshje të modifikuar me 11 raunde boks dhe 1 MMA.