18:40 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ky është reagimi i deputetëve, kur Mugbe jep dorëheqje (Video)

Diktatori  Robert Mugbe më në fund ka dhënë sot dorëheqje, duke i dhënë fund edhe sundimit të tij 37 vjeçar të Zimbabwes.

Parlamenti i Zimbabëis ka shpërthyer në festime duke duartrokitur dhe vallëzuar, kur Mugabe ka paraqitur dorëheqjen e tij, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu, edhe rrugët janë mbushur me njerëz të cilët kanë dal të festojnë.

Mugbe ishte akuzuar për lejimin e gruas së tij Grace, 52 vjeçare, për “uzurpim” të pushtetit dhe për të qenë e vjetër për të sunduar. Nuk është e qartë se çfarë do të ndodh tani me gruan e tij të urryer nga një numër i madh i popullit./Indeksonline/