17:41 / E Premte, 14 Tetor 2022 / MSH

Ky është zyrtari doganor që u arrestua në Han të Elezit

Oficerët e hetimeve të Doganës së Kosovës kanë arrestuar një zyrtar doganor në Han të Elezit për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Dyshohet se zyrtari i arrestuar në vazhdimësi ka keqpërdorur detyrën zyrtare duke futur në Kosovë mallra pa pagesën e taksat doganore.

Indeksonline raporton se zyrtari doganor në fjalë është Nebojsa Vukicevic.

Bashkë me Vukicevic, njësitet policore arrestuan dhe katër të dyshuar të tjerë, të cilët u zunë në flagrancë.

Ky rast është vazhdimësi e politikës së doganës “Zero Tolerancë për keqpërdorim të detyrës dhe korrupcion”./Indeksonline/