13:13 / E Diele, 12 Prill 2020

Ky shtet ju ndalon mësuesve të përdorin aplikacionin “Zoom”, për këtë arsye

Shteti i Singaporit ka pezulluar përdorimin e aplikacionit “Zoom” për të mbajtur video konferenca.

Këto masa janë marrë pasi që ky aplikacion po besohet se është sulmuar nga hakerët dhe kanë shpërndarë imazhe jo të përshtatshme, transmeton IndeksOnline.

Po ashtu këto imazhe janë shpërndarë në kohën kur ka qenë duke u bërë transmetimi i mësimit online.

Nga qeveria është vlerësuar si incindent mjaftë serioz andaj është vendosur pezullimi i përdorimit të këtij aplikacioni./IndeksOnline/.

Mos i humb