21:00 / E Shtunë, 03 Mars 2018 / indeksADMonline

La gazetarinë për politikën, ky është rrëfimi i Resul Sinanit (Video)

Resul Sinani, ka befasuar të gjithë kur dha lajmin se do ta lë televizionin për të hyrë në politikë.
Resul Sinani, kishte nisur karrierën e tij në gazetari para shumë vitesh, ndërsa shikuesit tashmë ishin mësuar ta shohin çdo ditë në televizionin publik duke moderuar lajmet e mbrëmjes.

Ai përveç lajmeve ishte drejtues dhe autor i disa emisioneve në RTK.

Resuli ka treguar në emisionin “N’Za” se një nga momentet më të rëndësishme në këto 17 vite në telelvizion, ka qenë kur kishte prezentuar lajmet në ditën e pavarësisë.

Në këtë emision ai ka treguar edhe për arsyen që e shtyri ta lër gazetarinë dhe të futet në politikë.

Ndiqni videon më poshtë për të kuptuar arsyen pse Resuli e la gazetarinë për politikë:

Temat: