15:49 / E Premte, 08 Nëntor 2019

Lajm fantastik, Andre Gomes mund të rikthehet këtë sezon

Mesfushori i Evertonit Andre Gomes mund të luajë përsëri këtë sezon, thotë menaxheri Marco Silva.

Futbollisti 26-vjeçar nga Portugalia pati një operacion për të riparuar një zhvendosje të frakturave të pësuar në barazimin 1-1 të Premier League të dielën me Tottenham.

“Gjithçka shkoi me të vërtetë mirë dhe shpresojmë se mund ta shohim atë duke luajtur përsëri këtë sezon,” tha Silva.

“Nuk është e lehtë për ne të japim një datë të saktë se kur ai do të kthehet, por në mendjen tonë, dhe reagimet nga stafi ynë mjekësor, është e mundur.

“Të gjithë e pamë atë moment dhe dukej si një dëmtim vërtet serioz. Natyrisht, nuk është diçka për të cilën mund të jemi 100% të sigurt, por ka shumë pozitive.”/Indeksonline/

Mos i humb