10:46 / E Diele, 15 Dhjetor 2019 / indeksADMonline

Lajmet e këqija s’po ndalen për Napolin, i lëndohet Koulibaly

Ndërsa sikur lajmi i keq nga ndeshja kundër Parma të mos ishte aq i keq për Napolin dhe menaxherin e ri Gennaro Gattuso, Napoli mund të humb edhe njërin prej yjeve të skuadrës për javët e ardhshme.

Mbrojtësi Kalidou Koulibaly u largua nga ndeshja kundër Parma pasi ishte protagonist për pranimin e golit të hapjes në fazat e para të humbjes. Pas golit, Koulibaly u nxirr jashtë, duke u ankuar për një dëmtim muskulor në kofshën e tij të djathtë, përcjell Indeksonline.

Reprezentuesi senegalez do të analizohet në ditët në vijim, Koulibaly do të mbështesë provimet rutinore mjekësore për të kontrolluar shkallën e dëmtimit dhe të njohë kohët e rimëkëmbjes, por me shumë gjasë 2019-ta për të përfundon këtu.

Mbrojtësi ka bërë 14 paraqitje për Napolin këtë sezon, dhe vazhdimisht ka qenë i lidhur me një lëvizje jashtë vendit. Pas refuzimit të një oferte fitimprurëse prej 90 milion eurosh nga Manchester United sezonin e kaluar, presidenti i Napolit De Laurentiis pa dyshim që do të analizojë opsionet e tij për këtë merkato, veçanërisht nëse ofertat janë brenda të njëjtit varg./Indeksonline/