11:51 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Lajmet e rreme, Facebook vendos “indikatorin e verifikimit

Facebook ka vendosur indikatorin e verifikimit, përkatësisht “trust indicator”, në të cilin mund të klikoni për të ditur më shumë për autorin që ka publikuar artikullin e shpërndarë në rrjet.

Funksioni i ri do të ofrojë informacione për politikën edituese, qëndrimin etik, besimin e informacionit, përmirësimet në tekst, si dhe strukturën pronësore të edituesit, shkruan The Verge.