12:53 / E Mërkurë, 24 Janar 2018

LAJMI I FUNDIT: Ky është shorti i Ligës A dhe Ligës B, super përballje (Foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka hedhur shortin për Ligën e Kombeve.

Gjigantët e futbollit europian kanë mësuar kundërshtarët e tyre, raporton IndeksOnline nga vendi i ngjarjes.

Në Ligën A, bëjnë pjesë shtete si: Holanda, Franca, Gjermania, Kroacia, Italia, Portugalia, Belgjika, Islanda, Polonia, Spanja, Anglia dhe Zvicra.

Më poshtë e mësoni se si është ndarë shorti për këto ndeshje:

Grupi 1: Holanda, Franca, Gjermania

Grupi 2: Islanda, Zvicra, Belgjika

Grupi 3: Itali, Poloni, Portugalia

Grupi 4: Kroaci, Angli, Spanjë

Ndeshje interesante do të sjellë edhe grupi B:

Grupi 1: Ukraina, Çekia, Sllovakia

Grupi 2: Rusia, Suedia, Turqia

Grupi 3: Bosnja, Irlanda e Veriut, Austria

Grupi 4: Republika e Irlandës, Danimarka, Uellsi

Ndeshjet e para priten të zhvillohen më datat 6 dhe 8 shtator, kurse ato të dytat më 9 dhe 11 shtator./IndeksOnline/