12:59 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

Laura Fazliu nuk ia del ndaj hungarezes, Ozbas

Laura Fazliu ka arritur që në rundin e parë të “Grand Slamit të Budapestit” ta mposhtë serben, Anja Obradoiv, dhe të kalojë tutje për në rundin e dytë.

Por, xhudistja jonë në rundin e dytë nuk ia doli ndaj hungarezës,  Szofi Ozbas edhe pse kishte moment të mira që ta mbyllte ndeshjen me “Ippon”, shkruan IndeksOnline

Pra, Fazliu këtu e përfundon garën e saj.