20:27 / E Premte, 11 Maj 2018

Ledri Vula dëgjohet në Festivalin e Filmit në Kanë (Video)

Festivali i Filmit në Kanë është njëri nga evenimentet më të mëdha të filmit në botë, ku që nga viti 1932 mblidhen njerëzit më me ndikim në botën e artit e jo vetëm.

Kurse këtë vit në një nga ambientet e vendit ku po mbahet Festivali është dëgjuar edhe zëri i shqiptarëve, bëhet fjalë për këngën e Ledri Vulës.

Kënga “TTZ” e Ledri Vulës ka jehuar në mesin e këngëtarëve me të njohur në botë dhe hiteve botërore.

Ndryshe, ky edicioni i këtij viti është i 71-ti me radhë dhe do të zgjas deri më 19 maj./Indeksonline/