13:45 / E Premte, 02 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Lëndohet sërish De Bryune, humbet derbin lokal

Ylli i Manchester Cityt ka lënduar gjurin e tij të enjten në mbrëmje dhe sipas raporteve të fundit ai do të jetë jashtë fushave së paku katër javë.

Raportet e fundit rreth mesfushorit kanë treguar se ai ka gjasa të mungoj midis katër ose gjashtë javë. Kjo do të thotë se Kevin De Bruyne do ta humbet derbin e Manchesterit.

Gjithashtu ai pritet të udhëtoj për në Barcelonë për t’u mjekuar në klinikën e specializuar të Dr Ramon Cugat. /IndeksOnline/

Temat: