14:05 / E Enjte, 21 Dhjetor 2017

Lista Serbe: Nuk po negociojmë me askënd për shndërrimin e FSK-së në Ushtri

Lista Serbe ka hedhur poshtë të gjitha paralajmërimet se përfaqësuesit e tyre janë duke negociuar me autoritetet në Prishtinë lidhur me transformimin e FSK-së në Ushtri, duke thënë se qëndrimi I tyre në këtë drejtim është i qartë dhe i pandryshueshëm, transmeton Indeksonline.

Sipas Listës Serbe,as nuk ka ndryshuar dhe as nuk do të ndrsyhojë qëndrimi kur është fjala për të Ushtrinë e Kosovës./Indeksonline/