11:48 / E Premte, 27 Korrik 2018 / indeksADMonline

Nisin homazhet pranë arkivolit të Adem Demaçit (Video)

Trupi i të ndjerit Adem Demaçit po qëndron në hollin e Kuvendit.

Aty tashmë kanë nisur homazhet, ku familjarë, politikanë e të tjerë të pranishëm po ndërojnë atdhetarin e shquar.

Djali i Demaqit, Shqiptari ka falendëruar për organizimin derisa ka shtuar se ‘Baca Adem’ ka vdekur i qetë dhe i qetë do të jetë në vendlindjen e tij./Indeksonline/

 

 

Temat: