15:31 / E Shtunë, 01 Tetor 2022 / Gjelbrim

Liverpool – Brighton, formacionet zyrtare

Liverpool është nikoqir i Brightonit në kuadër të xhiros së nëntë në Ligën Premier.

Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp në ndeshjen e fundit në kampionat ka barazuar dhe synon të rikthehet te fitoret.

The Reds kanë mbetur mbrapa në tabelë pasi për momentin zënë vendin e tetë me nëntë pikë.

Në anën tjetër Brighton ka bërë start fantastik ku ndodhet në vendin e tretë me 13 pikë.

Formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas, Fabinho, Henderson, Thiago, Carvalho, Salah, Firmino.

Brighton: Sanchez, Webster, Dunk, March, Mac Allister, Trossard, Gross, Welbeck, Cacedo, Estupinan, Veltman.

Liverpool

Brighton