21:39 / E Hënë, 28 Shtator 2020

Liverpool kalon në epërsi, Trent kroson, Robertson shënon

Skuadra e Liverpool ka arritur të shënoj golin e dytë në ndeshje kundër Arsenalit. Rezultati momental është 2:1.

Në minutën e 34-të, Alexander Arnold-Trent bëri një krosim në zonë dhe arriti ta gjej Robertsonin që u gjend në pozitë 1vs1 me Lenon.

Kjo epërsi e Liverpool ishte shumë e merituar, pasi po e dominonin ndeshjen./Indeksonline/