22:38 / E Mërkurë, 05 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Liverpooli dhe Shaqiri kryejn punën më së miri, rrëshqet Chelsea

Liverpooli ka mposhtur Burnleyn si mysafir me rezultat 1-3 në ndeshjen e xhiros së 15-të të Premierligës.

Vendasit kaluan të parët në epërsi me golin e Cork në minutën e 54-të të ndeshjes.

Rezultatin e barazoi James Milner në minutën e 62-të të ndeshjes, shkruan IndeksOnline.

Liverpoolin e kaloi në epërsi Roberto Firmino në minutën e 69-të të ndeshjes.

Për rezultatin përfundimtar u përkujdes Xherdan Shaqiri në minutën e fundit të ndeshjes.


Në ndeshjen tjetër, Chelsea është mposhtur nga Wolves me rezultat 2-1.

Blutë kaluan të parët në epërsi me golin e Loftus-Cheek në minutën e 18-të të ndeshejs.

Ujqërit u kthyen në pjesën e dytë duke kaluar në epërsi.

Jimenez fillimisht barazoi rezultatin në minutën e 59-të të ndeshjes.

Në minutën e 63-të Jota shënoi golin e epërsisë.

Liverpooli vazhdojnë të qëndrojnë në pozitën e dytë me 39 pikë ndërsa Chelsea bie në pozitën e katërt me 31 pikë. /IndeksOnline/